Από 18/03/14 μεταφερθήκαμε στο profitesbet.blogspot.gr!!Σας περιμένουμε όλους στο νέο μας blog με στόχο να γίνει το καθημερινό στοιχηματικό σας στέκι. Stay tuned.....!!

powered by Agones.gr - Stoixima

Special κάζο για Τσέλσι!

Η ομάδα του Μουρίνιο δέχθηκε ανατροπή από την Βασιλεία στο Λονδίνο και έχασε 1-2. Σούπερ Νάπολι (2-1 την Ντόρτμουντ), 4o χατ τρικ ο Μέσι.

5ος Ομιλος

Με το δεξί η Σάλκε
Η Σάλκε κράτησε με δυσκολία το μηδέν στο πρώτο 45λεπτο, με ένα... παράξενο γκολ του Ουτσίντα άνοιξε το σκορ και με τους Ντράξλερ, Μπόατενγκ και Φαρφάν να ξεχωρίζουν έφτασε πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 3-0 της Στεάουα. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημα, με τον Μπόατενγκ (14', 30', 45') να έχει τις μοναδικές καλές στιγμές για τους γηπεδούχους.  Οι Ρουμάνοι ήταν πιο επιθετικοί, όμως είχαν μόνο μία ευκαιρία άξια αναφοράς, με τον Χίλντεμπραντ να βγάζει δύσκολα το σουτ του Τανάσε στο 31'. Η επανάληψη ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και να πιέζουν. Καπετάνος (46') και Μπουρτσεάνου (55') έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, με το 0-0 να παραμένει. Τελικά, χρειάστηκε ένα... παράξενο γκολ από τον Ουτσίντα για να πάρει η Σάλκε το προβάδισμα κόντρα στην ροή της αναμέτρησης. Ο Ιάπωνας έβγαλε τη σέντρα στο 67', η μπάλα πέρασε από όλους, ο Ταταρουσάνου έχασε τελείως τη φάση και είδε την μπάλα να καταλήγει στο βάθος της εστίας του! Το γκολ αποδείχθηκε το κύκνειο άσμα των Ρουμάνων, με τον Μπόατενγκ να τελειώνει το παιχνίδι στο 78' μετά από ασίστ του Ντράξλερ για το 2-0. Ο τελευταίος έκανε το τελικό 3-0 με πολύ ωραίο τελείωμα στο 85'.

Σάλκε: Χίλντεμπραντ, Ουτσίντα, Χέβεντες, Μάτιπ, Αόγκο, Χέγκερ (88' Γκορέτσκα), Νοϊστέντερ, Ντράξλερ, Μπόατενγκ, Φαρφάν (89' κλέμενς), Σαλάι (82' Φουκς)

Στεάουα: Ταταρουσάνου, Γκαρντότς, Γκεοργκιέβσκι, Πιντίλι, Λατοβλέβιτσι, Τσουκάλια, Στάντσιου (60' Λεάντρο Τάτου - 73' Κριστέα), Τανάσε, Μπουρτσεάνου, Πόπα, Καπετάνος (64' Πιοβακάρι)

Αποτελέσματα
Σάλκε - Στεάουα 3-0
67' Ουτσίντα, 78' Μπόατενγκ, 85' Ντράξλερ

Τσέλσι - Βασιλεία 1-2
45' Οσκαρ - 71' Σαλάχ, 81' Στρέλερ