Από 18/03/14 μεταφερθήκαμε στο profitesbet.blogspot.gr!!Σας περιμένουμε όλους στο νέο μας blog με στόχο να γίνει το καθημερινό στοιχηματικό σας στέκι. Stay tuned.....!!

powered by Agones.gr - Stoixima

Στην Βραζιλία θα ναι ωραία......

Καλησπέρα φίλοι μου. Ποιος θα το έλεγε ότι στους επαναληπτικούς των προκριματικών δεν θα είχε κριθεί καμία πρόκριση και ξεκάθαρα φαβορί όπως Γαλλία Κροατία δεν θα κινδύνευαν άμεσα με αποκλεισμό??? Μόνο η εθνική μας δείχνει να χει ξεκάθαρο προβάδισμα αλλά και πάλι θέλει πολύ προσοχή. Πάμε όμως να δούμε και τα σημερινές προτάσεις με τις ευχές όλων να ναι να προκριθούμε.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ

Το υφάκι των Ρουμάνων δεν το κατάλαβα και πολύ με την ομάδα ειδικά που διαθέτουν. Ήρθε λοιπόν εύκολα η σφαλιάρα στο πρώτο ματς και τώρα έρχεται και η δεύτερη. Λάζαρ και Μπουρσεάνου θα λείπουν από το κέντρο το κλίμα στα αποδυτήρια τους είναι πολύ άσχημο και με την λογική ότι θα βγουν όλοι μπροστά για να σκοράρουν θεωρώ πως στην αντεπίθεση η εθνική μας με Μήτρογλου και Σάλπι μπορεί να πετύχει γκολ και να φύγει ακόμα και με το διπλό από το Βουκουρέστι. Η απόδοση άκρως ικανοποιητική οπότε θα ποντάρω στο διπλό της Ελλάδας. Εξάλλου έχουμε περάσει και από πολύ πιο αφιλόξενες έδρας.

ΚΡΟΑΤΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ

Υπόδειγμα αμυντικής συμπεριφοράς ήταν η Ισλανδία στο πρώτο ματς ακόμα και όταν χρειάστηκε να παίξει για 40 λεπτά με 10 παίκτες λόγο αποβολής. Οι Κροάτες από την άλλη πήραν αυτό που ήθελαν το μηδέν δηλαδή στην άμυνά τους, όμως κατά το ήμισυ καθώς γκολ δεν κατάφεραν να βάλουν και να πάρουν προβάδισμα για την πρόκριση. Σήμερα θα πρέπει να νικήσουν για να περάσουν εκτός αν πάνε στην παράταση με 0-0 όμως δεν τους έχω για τόσο αφελείς ώστε να παίξουν φουλ επίθεση από το 1 λεπτό σε ένα ματς που κρίνετε πρόκριση στα τελικά του ΜΟΥΝΤΙΑΛ.  Πιστεύω πως οι Ισλανδοί αν δείξουν την ίδια αμυντική προσήλωση θα μπορέσουν να κρατήσουν έστω το Χ στο πρώτο ημίχρονο που πληρώνει ικανοποιητικότατα.